Thursday, July 22, 2010
Sunday, July 18, 2010
18.07
[Merit] Mõtlesime, et pole tükk aega blogisse midagi lisanud, et oleks aeg midagi kirjutada. Näiteks käisime me lõpuks ära Golden Gate Parkis, mis on maailma suurim ‘man-made’ park. Seal tahtsime minna Japanese tea garden´isse aga see maksis päris palju ja seega imetlesime seda aia tagant. Pärast läksime veel botaanika aeda. Kokku jalutasime mingi 7 tundi. Jõudsime välja ka teisele poole poolsaart Vaikse ookeanini. Ujuma küll ei läinud kuna ilm oli suht tuuline. Aga rand ise oli ilus, ümbritsetud mägedega. Tagasi tulles olime juba päris väsinud. Käisieme veel läbi Haight-Ashbury rajoonist, mis on tuntud kui hipide linnaosa. See oli tegelikult huvitav rajoon aga me ei viitsinud kumbki fotokat välja võtta. :P Seega peame sinne millalgi tagasi minema. Õhtul koju minnes käisime poest ka veel läbi ja ostsime mitme päeva toidu ära.
Vahepeal käisime me ühel töö intervjuul ka. Tegemist oli mingi heategevusfirmaga ja töö oleks näinud välja nii, et käid tänavatel inimestelt annetusi küsimas. Ja palk oleks ka päris hea olnud. Aga seal oli mingi 50 tahtjat ühele kohale ning intervjuud olid iga päev. Ühesõnaga ei saanud me kumbki seda tööd. Aga eks me otsi veel.
Me vist ei ole veel maininudki, et meil on siin hostelis lutikad. :S Mul on ilmselt nii hea veri, et ma sain ammustada ka. Helin õnneks mitte. Käisime managerile tükk aega pinda ja siis ta lõpuks lasi me toas selle tõrje ära teha. Kuid see ilmselt ei aidanud kuna juba sel samal õhtul pidin ma ühe lutika tapma. Järgmine päev tegid uuest selle tõrje ja suurpuhastuse ning nüüd on nad vähemalt meie toast kadunud.
Paar viimast päeva on olnud muidu hästi soojad ilmad. Käisime isegi veits päevitamas. Ning mingi kolme nädala pärast sõidame me lõuna poole ära. Tahaks ülejäänud Californiat ka avastada. Siia maani on küll muidu muljed ainult positiivsed :)
Saturday, July 10, 2010
Tööotsingud suures linnas
Meil pole siin eriti aega olnud, et blogi väga täiendada. Näiteks viimased 3 päeva oleme aktiivselt tööd otsinud, täitnud kolmeleheküljelisi avaldusi, pärinud inimestelt erinevaid kontakte, on-lineis väga palju cv´sid saatnud jne. Kuid siiamaani pole õnne olnud. Paljudes kohtades on suvevärbamised juba tehtud. Isegi meie hostel on täis inimesi, kes otsivad SF´is tööd, nii et konkurente on palju. Aga vähemalt on meil olemas meie hostelitöö ning tööotsimises me ka alla ei anna.
San Franciscolased
[Helin] Kuna kõik on meilt küsinud, et millised need ameeriklased tegelikult on, siis mõtlesime teha sellest väikse kokkuvõtte.
Alustaks siis sellest, et nad ei suuda meie nimesid välja hääldada, nii et siin riigis oleme Helen ja Mary. Kui käisime ssn´i korda ajamas hiinalinnaosas, siis hääldasid ametiasutuses töötavad hiinlased kõiki nimesid hiinapäraselt ja äärmiselt ebaselgelt, mistõttu Merit reageeris nimele Betty. Ning kui tema nime lõpuks hüüti, siis peeti seda hoopis mehenimeks.
Üldiselt on ameeriklased väga sõbralikud. Alati teretatakse ja küsitakse kuidas läheb. Isegi tänaval võõrad inimesed, kes vastu tulevad, teretavad. Poodides alati küsitaks, kust me pärit oleme, kes me üldse oleme. Ja räägitakse niisama elust. Rääkimata veel mustanahalistest, kes üritavad meiega igal võimalusel jutu peale saada. Kuid vahel tundub see suht tüütu.
Üks omapära, mis ameeriklaste juures kindlasti silma hakkab, on see, et nad räägivad isendaga. Seda nii tänaval, poes, kui ka igal pool mujal. Nad arutavad iseendagapikalt-pikalt ning ei pane tähelegi, et me neid imestunult vaatama jääme.
Ameerikased on erinevate kultuuride ja rahvuste segu. San Franciscos on väga palju hiinlasi ja segaverelisi. Näiteks, kui käisime hiinalinnas, siis olime seal ainukused valged. Ka tunduvalt väiksemas jaapanilinnaosas käies, paistsime kergesti silma. Mission district on üldse ainult mustanahalisi täis. Kõik rahvused on väga tolerantsed üksteise suhtes, vähemalt San Franciscos.
Lisaks on nad äärmiselt usklikud. Terve San Francisco on täis erinevate usulahkude kirikuid. Näiteks võib üksteise vahetuslähedusest leida katoliku, vene õigeusu, budismi ja taoismi kirikud. Ka on siin levinud New Age usulahud (Nt. Kabala; The Real Sunshine Church jne). Paljud neist kirikutest on saanud inspiratsiooni Euroopast ning ehitatud Euroopa kirikute koopiatena. Kuna pea-aegu kõik hooned hävisid maavärinale järgnenud suures San Francisco põlengus 1906 aastal, siis on äärmiselt kummaline vaadata gooti- ja klassitsismistiilis kirikuid, mis on ehitatud vähem kui sada aastat tagasi.
Kerjuseid on siin linnas väga palju, pea-aegu, et igal tänavanurgal. Paljud neist elatavad end sellega täiesti vabalt ära. Ka meie hostelis käib üks kindel kodutu pudeleid korjamas. Ta on iga päev kindlal kellaajal kohal ning tal on managemendi luba, et hosteli prügikastides tuhnida. Meile öeldigi, et San Franciscos elavad kas täiesti rikkad või kodutud.
Kõik inimesed siin armastavad koeri. Neid näeb parkides, linnatänavatel ja igal pool mujal. Eriti levinud on siin pisikesed justkui taskukoerad. Isegi meestel on pigem väiksed koerakesed.
See on vaid väga lühike ülevaade ameeriklastest. Kahjuks pole hetkel aega, et seda kokkuvõtet lõpetada, kuid võib-olla mingil ajal täiendame.
Sunday, July 4, 2010
USA iseseisvuspäev 4.07
Täna oli USA iseseisvuspäev. Mõtlesime, et toimub palju pidustusi, kuid see oli tegelikult suht mõttetu. Majadel polnud isegi lippe üleval. Käisime Fisherman Wharfis. Seal esinesid mõned garaaži bändid ning mustkunstnikud. Olime kuulnud jutte, et 4. Juuli pidustused on hästi suurejoonelised aga San Franciscos küll midagi suurt ei toimunud.Õhtul muidu toimub ilutulestik ja seda läheme vaatama.